Podstawy tworzenia promptów
Przewodnik dotyczący pisania skutecznych promptów
Zarządzanie pracą na pierwszej linii
Kierujesz zespołem pracowników pierwszej linii i masz świadomość, że jego praca jest niezbędna dla całej organizacji. Mimo że Twój zespół nie wykonuje swoich zadań przy komputerze, komunikacja i współpraca mają dla niego kluczowe znaczenie.
W tej sekcji poznasz proste sposoby wykorzystania promptów w codziennej pracy.
Pierwsze kroki
Najpierw zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami na temat pisania promptów w sekcji „
Każdy prompt poniżej jest przedstawiony wraz z towarzyszącym mu scenariuszem, który może zainspirować Cię do współpracy z Gemini w Google Workspace. Przykład iteracji pokazuje, jak możesz tworzyć dodatkowe prompty, aby wykorzystać odpowiedź wygenerowaną na początku.
Przykład iteracji prompta
Klient zadał Ci pytanie o trwającą wyprzedaż. Przyda Ci się pomoc w poruszaniu się po wielu plikach, do których masz dostęp, aby szybko znaleźć odpowiednie informacje. Prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Dysku. Wpisujesz:
-
Legenda
-
Zadanie
-
Kontekst
Gemini na Dysku przedstawia sugestie z właściwymi plikami. W panelu bocznym możesz bezpośrednio stworzyć podsumowanie tych plików lub kliknąć wybrany dokument. Otwierasz sugerowany dokument, aby odpowiedzieć na pytanie. Prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Dokumentów. Wpisujesz:
Gemini przedstawia odpowiedź, która pomaga Ci odpowiedzieć na pytanie klienta w krótkim czasie.
Przykładowe przypadki użycia
Twój sklep niedawno zaktualizował zasady zwrotów i wymian. Aby znaleźć potrzebne informacje, prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Dysku. Wpisujesz:
Gemini zwraca sugerowane pliki związane z nowymi zasadami. Klikasz bezpośrednio odpowiedni plik. Teraz chcesz wysłać swoim współpracownikom e-mail z podsumowaniem, aby mieli do niego później wgląd. Otwierasz pocztę e-mail i prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Gmaila. Wpisujesz:
Wybierasz Wstaw i modyfikujesz wiadomość przed wysłaniem.
Masz listę różnych obowiązków związanych z otwarciem i zamknięciem obiektu, które musisz wykonać w zależności od tego, na której zmianie pracujesz. Chcesz ułatwić sobie organizację, więc tworzysz tracker, wykorzystując listę obowiązków z dokumentu wprowadzającego. Otwierasz nowy arkusz Google i prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Arkuszy oraz oznaczasz odpowiednie pliki, wpisując nazwę @pliku. Wpisujesz:
Gemini tworzy tracker w arkuszu kalkulacyjnym z listą obowiązków związanych z otwarciem i zamknięciem obiektu. W trakcie dnia zaznaczasz wykonanie poszczególnych zadań. Musisz wcześniej wyjść z pracy, ale najpierw musisz poinformować resztę zespołu, które zadania trzeba jeszcze wykonać. Otwierasz Gmaila i prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Gmaila oraz oznaczasz utworzony właśnie arkusz kalkulacyjny. Wpisujesz:
Klient chce złożyć zamówienie zbiorcze. Musisz sprawdzić stan magazynowy sklepu, aby zobaczyć, czy masz wystarczająco dużo produktów, aby skompletować zamówienie. Otwierasz arkusz kalkulacyjny z asortymentem, w którym znajdują się te informacje, i prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Arkuszy. Wpisujesz:
W Twoim magazynie prowadzony jest audyt, a Ty odpowiadasz za sprawdzenie wszystkich niezgodności pomiędzy łącznym stanem magazynowym a wynikami audytu. Prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Arkuszy. Wpisujesz:
Sprawdzasz odpowiedź Gemini informującą, że tylko kilka produktów nie zgadza się z łącznym stanem magazynowym. Musisz napisać wiadomość do swojego przełożonego, aby poinformować go, że zajmujesz się tą sprawą. Otwierasz Gmaila i prosisz o pomoc Gemini w panelu bocznym Gmaila. Wpisujesz:
Wersja robocza wiadomości e-mail wygląda dobrze, więc wysyłasz ją po sprawdzeniu.
Gemini at Work
Zapoznaj się z wyselekcjonowanymi materiałami, które obejmują między innymi przewodnik dotyczący pisania promptów oraz historie klientów, żeby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać możliwości Gemini w Google Workspace.