Skip to main content
Çözümler
Ürünler
Sektörler
Kaynaklar
Çözümler
Ürünler
Sektörler
Kaynaklar

Pazarlamada üretken yapay zekayı kullanın

Yapay zeka, ekiplere ve kişilere daha fazla işi daha kısa sürede yapmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak pazarlama dünyasını değiştiriyor.

Ücretsiz test edinSatış ekibiyle iletişime geçin
Bir kişi, dizüstü bilgisayarında Gemini'ı kullanarak iş ilanı açıklaması yazdırıyor.

Workspace için Gemini, pazarlama alanına nasıl fayda sağlar?

Workspace için Gemini'daki üretken yapay zeka sayesinde hızlı bir şekilde mesaj oluşturabilir, yüksek oranda bilgiyi değerlendirebilir, belgeleri veya e-postaları özetleyebilir ve düzenli görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Pazarlamacılar, bu sayede çalışmalarının daha yüksek değer sağlayan stratejik ve kreatif öğelerine odaklanabilir.

Bir kişi, dizüstü bilgisayarında Gemini'dan destek alarak e-posta yazıyor.
Yazmanıza yardımcı olur

Workspace için Gemini ile "Yazmama yardım et" özelliğini kullanarak e-posta, blog yayınları, iş teklifleri, reklam metinleri gibi pek çok yazının ilk taslağını hızlıca oluşturabilirsiniz.

Gemini ayrıca Gmail'de e-postaları hızlı bir şekilde özetleyebilir ve yanıtlar oluşturabilir.

Resimler oluşturmanıza yardımcı olur

Google Slaytlar'daki "Görselleştirmeme yardım et" özelliği sayesinde basit bir istem girerek özel bir resim oluşturabilirsiniz. Markanıza uyan ve iletişim materyallerinizi heyecan verici yeni yöntemlerle destekleyen görseller oluşturmak için "Stil ekle" seçeneğini kullanarak daha fazla özelleştirme yapabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar kullanan bir kişi, Gemini'dan yararlanarak Eyfel kulesinin önünde zürafanın yer aldığı bir resim oluşturuyor.
İki çalışan, Gemini'dan yararlanarak E-Tablolar'da ayrıntılı bir proje takip sistemi oluşturuyor.
Düzenlemenize yardımcı olur

E-Tablolar'da Gemini, sadece birkaç kelimeden yararlanarak yaklaşan kampanya lansmanınız veya diğer projeleriniz için hızlı bir şekilde proje takip listesi oluşturmanızı sağlayabilir.

Bağlantı kurmanıza yardımcı olur

Meet'te Gemini, müşteri veya ajans görüşmelerinde en iyi şekilde görünmenize ve konuşmanıza yardımcı olur. Üstelik görüşmeyi birden fazla dile çevirebilir.

Bir kadın, Meet'te ışık seviyesini ve görüntü kadrajını ayarlamak için Gemini'daki görünüm ayarlarından yararlanıyor.

Pazarlamada üretken yapay zeka için etkili kullanım alanları

Kampanya performansını iyileştirme

Üretken yapay zekadan yararlanarak kampanya performansını inceleyebilir, geliştirilebilecek alanları belirleyebilir ve A/B testi için iterasyonlar hazırlayabilirsiniz.

İçerik üretme maliyetlerinde azalma

Üretken yapay zekadan yararlanarak ilk taslağınızı oluşturabilir ve kaynaklarınızı zorlamadan daha fazla içerik üretebilirsiniz.

Geniş ölçekte kişiselleştirme imkanından yararlanın

Üretken yapay zekanın büyük miktarda müşteri verisini inceleme özelliğinden yararlanarak hedefe göre kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturun.

En güncel Gemini kaynaklarımızla daha fazlasını keşfedin

Üç kişi bir masada birlikte çalışıyor.
Workspace için Gemini

Workspace için Gemini'ın üretkenliği nasıl destekleyebileceğini öğrenin.

Daha fazla bilgi
Bir kişi, restoranın deposunda tabletini kullanıyor.
Pazarlama için Gemini rehberi

Pazarlama ile ilgili belirli görevleri nasıl tamamlayacağınızı görsel ipuçlarıyla adım adım öğrenin.

Daha fazla bilgi
Ofiste ekip toplantısına katılan dört kadının yer aldığı görsel
Gemini for Marketing eBook

Learn how to use generative AI to supercharge your marketing efforts

Daha fazla bilgi
Üç kişi bir masada birlikte çalışıyor.
Workspace için Gemini

Workspace için Gemini'ın üretkenliği nasıl destekleyebileceğini öğrenin.

Daha fazla bilgi
Bir kişi, restoranın deposunda tabletini kullanıyor.
Pazarlama için Gemini rehberi

Pazarlama ile ilgili belirli görevleri nasıl tamamlayacağınızı görsel ipuçlarıyla adım adım öğrenin.

Daha fazla bilgi
Ofiste ekip toplantısına katılan dört kadının yer aldığı görsel
Gemini for Marketing eBook

Learn how to use generative AI to supercharge your marketing efforts

Daha fazla bilgi

Pazarlama alanında üretken yapay zekanın nasıl kullanıldığını merak ediyor musunuz?

SSS sayfamızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Tıpkı diğer pazarlama araçları gibi üretken yapay zeka da hem avantajlara hem de sınırlamalara sahiptir: 

  • Üretken yapay zeka pazarlamacıların zamandan tasarruf etmesine, toplantı ve e-posta özetleri gibi görevleri otomatikleştirmesine, verileri analiz etmesine ve içerik üretmesine yardımcı olabilir. 

  • Üretken yapay zeka platformunun sahip olduğu bilgiler, eğitiminde kullanılan verilerle sınırlıdır. Bu nedenle, yapay zeka tarafından üretilmiş içeriklerin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekir. 

  • Üretken yapay zeka, müşteri davranışlarını anlama ve eski kampanya verilerinden yararlanarak reklam hedeflemeyi iyileştirme gibi konularda destek sunabilir. 

  • Üretken yapay zeka en iyi performansı tekrarlı görevlerde gösterir. Bu araçtan yararlanan pazarlamacılar, pazarlama kampanyaları ve stratejiler oluştururken yaratıcılıklarını zirveye çıkarabilir. 

  • Üretken yapay zeka, müşteri davranışlarını temel alarak büyük veri kümelerini toplar ve analiz eder. Bu nedenle müşterilerin, paylaştıkları bilgilerin güvenliği konusundaki şüphelerini gidermek için, verileri toplama ve korumayla ilgili önlemler konusunda şeffaf olunması önem taşır. 

  Workspace için Gemini ile kullanıcı verilerini ve gizliliğini koruma yönündeki taahhüdümüzü bir kez daha bildiriyoruz. Gizliliğinize öncelik veriyoruz. E-postalar, belgeler ve kayıtlar dahil olmak üzere Google Workspace'teki içerikleriniz, izniniz olmadan diğer kullanıcılarla paylaşılmaz. Verilerinizi hiçbir zaman satmaz, silmez veya dışa aktarmayız. Ek olarak, kendi reklam kampanyalarınızı oluşturmak için Google Workspace ve Gemini'ı kullandığınızda Google, reklam amacıyla Google Workspace hizmetlerindeki içeriklerinizi toplamaz, taramaz veya kullanmaz. 

  Üretken yapay zeka çağında Google'ın verilerinizi nasıl koruduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Üretken yapay zeka, satış ve pazarlama uzmanlarının zamandan tasarruf etmesine ve etkileşimin her aşamasında üretkenliklerini artırmasına yardımcı olabilir. Hizmetten, teklif istekleri oluşturmak ve daha özel içeriklerle potansiyel müşteri kazanmak için yararlanılabilir. Bu; satış materyalleri oluşturmak, toplantı notlarını net çıkarımlarla özetlemek ve sonrasında değerlendirilebilecek fırsatları belirlemek için de faydalı bir araçtır. Üretken yapay zeka; pazarlama kampanyaları için uzun ve kısa içerikler oluşturma, müşteri segmentlerini bilgilendirme, kampanya performansını ölçme ve artırma amaçlarıyla da kullanılabilir.

 • Üretken yapay zekadan, pazarlamayla ilgili birçok görevi yerine getirmek için yararlanabilirsiniz. İçerik üretme, kişiselleştirme ve müşteri davranışları ile kampanya performansını inceleme bunlardan birkaçıdır.

 • Google Workspace ürünlerini gösteren bir dizi simge.

  Workspace için Gemini ile çalışmalarınızda çığır açın

  Ücretsiz test edinSatış ekibiyle iletişime geçin