Google Meet ile video konferans

Google Meet ile güvenli bir video konferans başlatmak artık çok kolay. Bunun için herhangi bir modern web tarayıcısından bağlanmanız veya uygulamayı indirmeniz yeterli.
Bir Meet video konferansında dörde üçlük ızgarada gösterilen 12 katılımcı.

Video konferans nedir?

Video konferans, kullanıcıların çeşitli platform, cihaz ve ekranlar üzerinden birbirleriyle uzaktan bağlantı kurabilmesini sağlar. Kesintisiz internet bağlantısına sahip herhangi bir yerdeki birden fazla kullanıcının aynı anda birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanır. Aynı zamanda, kullanıcıların gerek iş gerek özel hayatlarıyla ilgili önemli konularda iletişim kurmak için kullanabileceği yeni yöntemler sunar.

Google Meet kullanan herkes kurumsal düzeyde video konferans yapabilir. Artık Google Hesabı olan herkes 100 katılımcılık hacme sahip online toplantılar oluşturabilir ve her oturumda 60 dakikaya kadar görüşme yapabilir.

Ücretli Google Workspace planları kullanan işletmeler, okullar ve diğer kuruluşlar gelişmiş özelliklerden (ör. kurum içi veya dışından 500 katılımcıyla toplantı yapma, alanınız dahilindeki 100.000 kişilik bir izleyici topluluğuna canlı yayın yapma) yararlanabilir.

Google Meet ve Duo, Güvenli online video konferanslar için birleşiyor

Google Meet özellikleri Duo uygulamasında da sunulacak. Böylece kullanıcılar, belirli bir kişi veya grupla anında görüntülü görüşme başlatabilmenin yanı sıra kolaylıkla video konferans planlayabilecek.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında Duo uygulaması, Google Meet'e yükseltilecek. Google Meet, Google genelinde herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği tek video iletişim hizmeti haline gelecek.

Google Meet ve Duo kullanarak video konferans yapıldığını gösteren birer dizüstü bilgisayar, Google Home ve Pixel telefon

Başlarken

Google Meet'e nasıl kaydolursunuz?

Google Meet'e nasıl erişilir?

BİLGİSAYARINIZDAN

Herhangi bir modern web tarayıcısını kullanarak, hiçbir şey indirmek zorunda kalmadan bağlanın

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir modern web tarayıcısını kullanarak toplantı başlatabilir veya bir toplantıya katılabilirsiniz. Herhangi bir ek yazılım yüklemeniz gerekmez.

TELEFON VEYA TABLETİNİZDEN

Google Meet mobil uygulamasını indirin

Google Meet mobil uygulaması üzerinden toplantıya katılın, toplantı düzenleyin veya ekranınızı paylaşın. Google Play'den veya Apple Store'dan indirebilirsiniz.

Get it on Google Play icon Download on the App Store icon

TEMEL TOPLANTI BİLGİLERİ

Video konferans nasıl başlatılır?
 • Toplantı oluşturma

  Yeni görüntülü toplantı oluşturmak için mevcut Google Hesabınızda oturum açın veya kaydolarak yeni bir hesap oluşturun.

 • Başkalarını online görüntülü toplantınıza davet etme

  Toplantıya katılmasını istediğiniz herkese toplantı kodu veya bağlantı gönderin. Google Meet'in ücretsiz sürümünde toplantıya katılacak ziyaretçilerin bir Google Hesabı oluşturması veya mevcut bir hesapta oturum açması gerekir.

 • Toplantıya katılma

  Davetiyedeki toplantı bağlantısına dokunup toplantı sahibinin sağladığı toplantı kodunu buraya girin veya davetiyedeki aranacak numarayı ve PIN'i kullanarak toplantıya telefonla katılın.

Ücretsiz özellikler

Video konferanslarda kullanılabilecek özellikler

100 kişiye kadar katılımcıyla video konferans yapın. Google Meet, verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin gizliliğini sağlamak ve kötüye kullanımı engellemek için saldırı önlemleri gibi özellikler sunar.

 • Sınırsız sayıda toplantı

  İş arkadaşlarınız, müşterileriniz ve sınıf arkadaşlarınız dahil herkesle istediğiniz sıklıkta iletişim kurun.

  Toplantılara 100 katılımcı davet edebilirsiniz. Google Meet'in ücretsiz versiyonunu kullanıyorsanız güvenliği artırmak için, davet ettiğiniz herkesin toplantıya bir Google Hesabıyla oturum açarak katılması gerekir.

 • Toplantı sırasında canlı altyazı

  Google'ın konuşma tanıma teknolojisi tarafından desteklenen otomatik canlı altyazı seçeneği sayesinde konuşmaları anında takip edin. Altyazıları etkinleştirmek isterseniz Meet ekranındaki üç nokta simgesini tıklayarak ilgili seçeneği görüntüleyin (yalnızca İngilizce için kullanılabilir).

 • Her cihazla uyumlu

  Google Meet tüm cihazlarda çalışır. Toplantılara masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan, Android cihazınızdan, iPhone'unuzdan ya da iPad'inizden katılabilirsiniz. Evden çalışıyorsanız toplantılara katılmak için Google Nest Hub Max'ten yararlanabilirsiniz.

  Google Meet Donanım, konferans odası desteğine ihtiyaç duyan kuruluşlara ekonomik ve yüksek kaliteli seçenekler sunar. Ayrıca, Google Meet'in Google'a ait olmayan sistemlerle birlikte çalışabilme özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Katılımcılarla ekran paylaşımı

  Sunu paylaşmak ve dokümanlar üzerinde ortak çalışmak için tüm ekranınızı veya bir uygulama penceresini katılımcılara sunun.

  Meet sunularınızı bu 10 ipucuyla iyileştirin.

 • Katılımcılarla mesajlaşma

  Aramalar sırasında canlı mesajlaşmayla toplantılardaki etkileşimleri artırın. Dosya, bağlantı ve diğer mesajları paylaşmak için sohbet simgesini tıklayın. Mesajlara yalnızca toplantı sırasında erişilebilir.

 • Google ve Microsoft Office uygulamalarıyla entegrasyon

  Toplantılara doğrudan Gmail veya Takvim üzerinden erişin.

  Microsoft Office kullanıcıları davetiyelere eklenebilir ve kendi Microsoft® Outlook® takvimlerindeki toplantıları görebilirler.

Güvenlik ve gizlilik

Güvenlik, uygunluk ve gizlilik

Kötüye kullanım önleme özellikleri varsayılan olarak etkindir

Google Meet, toplantılarınızın güvenliğini sağlamak için kötüye kullanım karşıtı çok sayıda önlemden (ör. saldırı önleme özellikleri, güvenli toplantı denetimleri) yararlanır. Ayrıca Meet, güvenlik anahtarları da dahil olmak üzere 2 adımlı doğrulama seçeneklerini destekler.

İletilen verileri şifreleme özelliği varsayılan olarak etkindir

Bütün görüntülü görüşmeler, kullanıcı ve Google arasında varsayılan olarak şifreli şekilde iletilir. Meet, IETF güvenlik standartlarına uyarak Datagram Taşıma Katmanı Güvenliği (DTLS) ve Güvenli Gerçek Zamanlı İletim Protokolü (SRTP) koşullarını karşılar.

Yasal şartlara tam uygunluk

Meet de dahil olmak üzere ürünlerimizin güvenlik, gizlilik ve kurallara uygunluk denetimleri, düzenli olarak bağımsız kuruluşlar tarafından doğrulanır. Tüm sertifika ve onaylarımızın listesine Uygunluk Kaynak Merkezi'nden ulaşabilirsiniz.

Ortasında büyük G harfi olan mavi kalkan

Gizlilik taahhüdü ve verilerinizin korunması

Google Meet, Google Cloud'ın diğer kurumsal hizmetleriyle aynı güçlü gizlilik taahhütlerini ve veri koruma kurallarını temel alır.

Meet'te, kullanıcı dikkati izleme özellikleri veya yazılımı bulunmaz.

Meet, kullanıcı verilerini reklam faaliyetleri için kullanmaz.

Meet, müşteri verilerini üçüncü taraflara satmaz.

Sektör çözümleri

Google Workspace kapsamında eğitim, sağlık ve sivil toplum kuruluşları için Google Meet

Video konferans gerçekleştirmek isteyen eğitimciler, sivil toplum kuruluşları ve sağlık çalışanları Google Workspace kapsamında Google Meet'i kullanarak ekstra gizlilik özellikleri ve diğer araçlardan yararlanabilir.

 • Google Workspace for Education Fundamentals

  Okullar, Google Meet'i Google Workspace for Education Fundamentals kapsamında ücretsiz olarak kullanabilir. Meet, Classroom ve diğer Google Workspace ürünleri COPPA, FERPA ve GDPR gibi yönetmeliklere uygunluğu desteklemek için kullanılabilir.

 • Sağlık hizmetleri için Google Workspace

  Sanal ziyaretlerle uzaktan hasta bakımı gerçekleştirirken Google Workspace kapsamında Google Meet'i kullanarak HIPAA uyumluluğu sağlayın. Ayrıca, Google Workspace ile Drive'da güvenli bir şekilde veri depolayabilir ve dijital hasta kabul formları sayesinde kağıt kullanmaya son verebilirsiniz.

 • Sivil toplum kuruluşları için Google Workspace

  Uygun kuruluşlar, Google Workspace for Nonprofits'i ücretsiz olarak kullanabilir. Sivil toplum kuruluşunuzun ortak çalışmalarda daha verimli olması için Google Workspace'in Gmail, Drive, Dokümanlar ve Meet gibi güvenli kurumsal uygulamalarını edinin.

Büyük şirketler Google Meet'i video konferans yapmak için kullanıyor