Najczęstsze pytania dotyczące Google Workspace
Korzystasz już z Google Workspace? Przejdź do naszej strony pomocy.
Korzystasz już z Google Workspace? Przejdź do naszej strony pomocy.
W ramach Google Workspace otrzymujesz wiele dodatkowych usług klasy biznesowej, które nie są dostępne w bezpłatnych aplikacjach konsumenckich Google. Chodzi między innymi o spersonalizowany adres e-mail w domenie Twojej firmy, dwa razy więcej miejsca w chmurze do wykorzystania w Gmailu i na Dysku, całodobową pomoc przez telefon i e-mail, gwarancję czasu dostępności firmowej poczty e-mail na poziomie 99,9%, interoperacyjność z programem Microsoft Outlook, dodatkowe opcje zabezpieczeń, takie jak weryfikacja dwuetapowa i SSO, oraz kontrolę administracyjną kont użytkowników.
Nie. Gdy zalogujesz się w Google Workspace, zyskasz dostęp do pakietu zintegrowanych aplikacji, które płynnie ze sobą współdziałają. Wiadomość otrzymaną w Gmailu możesz na przykład w jednej chwili przekształcić w wydarzenie w Kalendarzu. Wpisanie komentarza w Dokumentach, Arkuszach lub Prezentacjach powoduje, że współpracownicy automatycznie otrzymują powiadomienia e-mailem. Możesz jednym kliknięciem dołączyć do spotkania wideo w Meet ze skrzynki odbiorczej lub kalendarza. Korzystanie z tych narzędzi łącznie poprawia wydajność i daje firmie największe korzyści. Można jednak po zakupie pakietu korzystać tylko z wybranych usług.
Zauważyliśmy, że znaczna część naszych klientów może zrezygnować z aktualnie używanych pakietów oprogramowania biurowego i korzystać wyłącznie z Google Workspace do tworzenia różnego rodzaju plików, takich jak dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne i prezentacje. Nad utworzonymi plikami można współpracować w czasie rzeczywistym z innymi osobami oraz zapisywać je w chmurze na Dysku Google. Aplikacje Google Workspace działają na różnych urządzeniach. W przeciwieństwie do standardowych aplikacji na komputer nie trzeba instalować żadnego oprogramowania. Pliki utworzone w Google Workspace są zgodne z plikami utworzonymi w innych programach, np. należących do pakietu Microsoft Office.
Różnorodność abonamentów Google Workspace pozwala dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru. Oprócz Gmaila do użytku osobistego (dostępnego bezpłatnie) Google Workspace oferuje atrakcyjne cenowo konta Gmail Workspace Individual i Workspace Business, które zapewniają usprawnienia, takie jak zwiększona ilość miejsca na dane, niestandardowe adresy e-mail czy profesjonalne układy poczty e-mail, aby pomóc użytkownikom indywidualnym, zespołom i firmom być ze wszystkim na bieżąco. Więcej informacji znajdziesz tutaj
Tak. Jeden użytkownik może mieć wiele adresów e-mail – wymaga to utworzenia aliasów e-mail, takich jak pomoc@twojafirma.com. Każdemu użytkownikowi możesz utworzyć do 30 aliasów e-mail.
Tak. Narzędzia Google Workspace do obsługi migracji umożliwiają zaimportowanie e-maili z dotychczas używanych środowisk, takich jak Microsoft® czy IBM® Notes®. Więcej informacji na temat dostępnych narzędzi do migracji danych do Google Workspace znajdziesz w artykule Migracja danych organizacji do Google Workspace.
Tak. Możesz utworzyć kalendarz dostępny dla każdej osoby w organizacji (lub dla określonej grupy użytkowników). Można np. tworzyć kalendarze z informacjami o urlopach w zespole i regularnych spotkaniach.
Tak. Opcje migracji są dostępne w przypadku wielu typów kalendarzy, w tym kalendarzy środowiska Microsoft® i IBM®. Więcej informacji na temat dostępnych narzędzi do migracji danych do Google Workspace znajdziesz w artykule Migracja danych organizacji do Google Workspace. Informacje na temat sposobu umożliwiania współpracy programu Microsoft Exchange i Kalendarza Google można znaleźć w narzędziu Calendar Interop. Dodatkowe informacje na temat synchronizacji Kalendarza Google i narzędzia IBM Notes znajdziesz w artykule Opcje migracji z IBM Notes.
Tak. Domyślnie Kalendarz wyświetla okienko z przypomnieniem 10 minut przed wydarzeniem. Terminy przypomnień można zmienić w ustawieniach Kalendarza.
Jak najbardziej. Możesz nawet udostępnić ten sam link wszystkim uczestnikom spotkania, by jeszcze łatwiej dotrzeć do wszystkich osób, które mają wziąć w nim udział.
Tak. Wszystkie strumienie wideo i audio w Meet są szyfrowane. Użytkownicy mogą łączyć się w bezpieczny sposób nawet spoza firmy.
Nie. W Google Workspace Enterprise do każdego spotkania można dołączyć numer telefonu oraz PIN – nie wymaga to dodatkowej konfiguracji. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji dotyczącej połączenia telefonicznego.
Na Dysk możesz przesyłać dowolne typy plików. Możesz też konwertować określone typy plików na formaty internetowych dokumentów Google: Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji.
Użytkownicy bezpłatnej wersji Dysku Google mają 15 GB miejsca na dane. Ilość miejsca w Google Workspace zależy od wersji usługi. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie z cenami Google Workspace.
Dysk w Google Workspace to dwa razy więcej miejsca, całodobowa pomoc przez telefon i e-mail, funkcje kontroli udostępniania oraz zaawansowane narzędzia do raportowania. Za dodatkową opłatą możesz zyskać nieograniczoną ilość miejsca (w przypadku kont, do których jest przypisanych mniej niż pięciu użytkowników, dostępne miejsce to 1 TB na użytkownika). Więcej informacji znajdziesz w cenniku Google Workspace.
Tak. Ta funkcja jest dostępna w Chrome. Wypróbuj tę przeglądarkę, jeśli jej jeszcze nie masz – jest bezpłatna i łatwa do zainstalowania.
Tak. Można modyfikować ustawienia poszczególnych dokumentów, przydzielając wybranym osobom uprawnienia do edycji, wyświetlania lub komentowania.
Tak. Na format Dokumentów można zamienić wiele różnych typów plików. Oryginalny plik pozostanie niezmieniony.
Jeśli korzystasz już z Google Workspace, usługa Google Chat jest dostępna bezpłatnie. Kliknij tutaj, aby rozpocząć.
Google Chat to nowsza i preferowana platforma komunikacyjna dla klientów Google Workspace. Administratorzy mogą z łatwością przenieść użytkowników Hangouts do Google Chat.
Materiały dla początkujących użytkowników aplikacji znajdziesz w naszych kompleksowych przewodnikach na stronie dewelopera.
Arkusze obsługują formuły w komórkach, które zwykle pojawiają się w większości komputerowych pakietów arkuszy kalkulacyjnych. Za pomocą tych formuł można tworzyć funkcje służące do wykonywania operacji na danych oraz obliczania ciągów znaków i wartości liczbowych.
Tak. W Arkuszach dostępnych jest wiele skrótów klawiszowych, które są zawsze włączone. Najprawdopodobniej są one zbliżone do skrótów, których normalnie używasz.
Tak. Wiele różnych typów plików można zamienić na format Arkuszy. Oryginalny plik pozostanie niezmieniony.
Nie. W Formularzach każdy może udzielać odpowiedzi.
Tak. Ustawienia udostępniania Formularzy pozwalają łatwo kontrolować, kto może wyświetlać i edytować formularze.
Tak. Formularze mogą obsłużyć tyle danych co Arkusze, które aktualnie mogą pomieścić do 2 mln komórek z danymi. To bardzo duża ilość danych.
Prezentacje umożliwiają m.in. rysowanie wykresów i diagramów, wstawianie obiektów i kształtów, formatowanie tekstu i obrazów oraz korzystanie z animacji.
Tak. Na format Prezentacji można zamienić wiele różnych typów plików. Oryginalny plik pozostanie niezmieniony.
Wspólne edytowanie oznacza, że wiele osób może jednocześnie pracować nad tą samą prezentacją. Ustawienia udostępniania pozwalają określić, kto może wyświetlać i edytować daną prezentację, a historia zmian pozwala przywrócić wcześniejszą wersję.
Tak. Osoby spoza firmy mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny, nawet jeśli nie mają konta Google Workspace. Można jednak ograniczyć dostęp do niej, korzystając z ustawień udostępniania.
Jeśli Twoja firma korzysta z jednej z poprzednich wersji Witryn, nie zauważycie żadnych problemów. Możecie edytować i udostępniać witryny jak dotychczas.
Google może ułatwić zakup domeny od jednego z naszych partnerów zajmujących się hostingiem domen. Podczas konfiguracji wybierz opcję „Kup nową domenę”. Następnie przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji Google Workspace w nowej domenie.
Apps Script ułatwia automatyzację usług Google Workspace, integrację z nimi oraz rozszerzanie ich możliwości. Przykłady znajdziesz w Galerii rozwiązań.
Tak. Z Apps Script może korzystać każdy, kto ma konto Gmail.
Galeria rozwiązań zawiera szablony, które pomogą Ci znaleźć rozwiązania zarówno typowych, jak i bardziej złożonych problemów biznesowych. Bardziej techniczne informacje znajdziesz w dokumentacji. Dzięki ćwiczeniom z programowania w Centrum deweloperów Google Workspace możesz też poszerzyć swoją wiedzę.
Apps Script ma dużą społeczność online, która na bieżąco stara się odpowiadać na pytania użytkowników. Znajdziesz ją na stronach Stack Overflow i Google Apps Script Community.
Konsolę administracyjną znajdziesz na admin.google.com. Wyświetli się, gdy się zalogujesz, wpisując adres e-mail i hasło.
Konta użytkownika nadają użytkownikom nazwę i hasło służące do logowania się do Google Workspace , a także adres e-mail. Można też tworzyć konta używane jako listy mailingowe oraz przydzielać użytkownikom alternatywne adresy e-mail.
Tak. Możesz podzielić lokalizację danych według jednostek organizacyjnych. Nie ma ograniczeń co do liczby podziałów ani tego, ile razy poprosisz o przeniesienie danych. Więcej informacji
Pozyskiwanie danych elektronicznych (eDiscovery) odnosi się do wyszukiwania i pobierania informacji w formacie elektronicznym. Jest to przydatne w przypadku rozwiązywania kwestii prawnych i zapobiega utracie danych związanej z rotacją pracowników.
Usunięcie konta użytkownika powoduje, że wszystkie powiązane z nim dane są usuwane z Google. Zalecaną przez Google metodą jest zawieszanie kont użytkowników, a nie ich usuwanie.
Usługa Vault jest zawarta w wersjach Business i Enterprise pakietu Google Workspace. Po rozpoczęciu bezpłatnego okresu próbnego Google Workspace możesz wybrać i kupić jedną z tych wersji w konsoli administracyjnej. Możesz też skontaktować się w tym celu z naszym działem sprzedaży.
Nie. Funkcja zarządzania urządzeniami mobilnymi jest zawarta w pakiecie Google Workspace, ponieważ bezpieczeństwo jest ważne i chcemy pomóc Ci o nie zadbać.
W obu przypadkach – tak. Administratorzy mogą egzekwować zasady zarówno na Androidzie, jak i w iOS, więc pracownicy mogą wybrać urządzenie odpowiednie do ich pracy.
Zarejestruj się, aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego Google Workspace. Jeśli korzystasz już z Google Workspace, możesz dowiedzieć się, jak włączyć zarządzanie urządzeniami mobilnymi w konsoli administracyjnej.
Dostępne są trzy wersje Google Workspace: Basic, Business i Enterprise. W wersji Basic każdy użytkownik otrzymuje 30 GB miejsca na dane, wersja Business obejmuje nieograniczone miejsce na dane i usługę archiwizacji, natomiast wersja Enterprise zapewnia dodatkowe zaawansowane opcje i możliwość dostosowywania funkcji do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, możesz porównać wersje Google Workspace.
Tak. Nowi klienci mogą wypróbować Google Workspace przez 14 dni. Wystarczy kilka minut, aby się zarejestrować i zacząć korzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Możesz utworzyć konta nawet dla 10 członków zespołu. Aby skonfigurować konto, musisz podać informacje rozliczeniowe, ale opłatę pobierzemy dopiero po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. Z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Aby jak najlepiej wykorzystać okres próbny, zalecamy wybranie co najmniej 3 zadań, których działanie chcesz sprawdzić. Może to być na przykład wspólna praca w Dokumentach, rozpoczynanie spotkań wideo w Meet lub sprawdzanie poczty w Gmailu na urządzeniu mobilnym.
Możesz zarejestrować się w Google Workspace przez internet lub skontaktować się z naszym zespołem sprzedaży. Gdy zarejestrujesz się przez internet, automatycznie rozpoczniesz bezpłatny 14-dniowy okres próbny. Aby skonfigurować konto, musisz podać informacje rozliczeniowe, ale opłatę pobierzemy dopiero po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego. Z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Pamiętaj, że podczas okresu próbnego możesz utworzyć maksymalnie 10 kont użytkowników. Jeśli w okresie próbnym dodasz więcej niż 10 użytkowników, okres próbny zakończy się i rozpocznie się okres płatny.
Subskrypcję możesz anulować w dowolnym momencie w sekcji Rozliczenia na panelu w konsoli administracyjnej. Jeśli zrobisz to w trakcie 14-dniowego okresu próbnego, nie obciążymy Cię żadną płatnością. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule w Centrum pomocy.
Korzystając z naszego poradnika konfiguracji, możesz skonfigurować Google Workspace i przenieść swoje dane bez żadnych dodatkowych kosztów. W razie potrzeby do dyspozycji jest nasz zespół pomocy. Jeśli chcesz zlecić komuś konfigurację i przeniesienie w swojej firmie, skontaktuj się z partnerem Google, by dowiedzieć się więcej o takich usługach i powiązanych z nimi kosztach.
Za subskrypcję Google Workspace możesz płacić międzynarodową kartą kredytową. Google akceptuje płatności kartami Visa, Mastercard i American Express. W niektórych lokalizacjach możesz też płacić bezpośrednio z konta bankowego (co jest też nazywane poleceniem zapłaty).
Abonamenty roczne są dostępne tylko w niektórych krajach. Aby dowiedzieć się, czy abonament roczny jest dostępny w Twoim kraju, odwiedź stronę poświęconą abonamentom.
Konto użytkownika oznacza jeden spersonalizowany adres e-mail (nazwa@twojafirma). Użytkownik może mieć więcej adresów e-mail, jednak wymaga to utworzenia aliasów e-mail. Grupowe aliasy e-mail (np. pomoc@twojafirma) nie są traktowane jako konta użytkowników. Każdemu użytkownikowi możesz utworzyć do 30 aliasów e-mail.
Jeden użytkownik może mieć wiele adresów e-mail – wymaga to utworzenia aliasów e-mail. Każdemu użytkownikowi możesz utworzyć do 30 aliasów e-mail.
Nie, koszt domeny nie jest wliczony w cenę Google Workspace. Podczas rejestracji określisz, jaką domenę ma mieć firmowe konto e-mail. Jeśli nie masz jeszcze domeny, możesz kupić ją od Google za dodatkową opłatą.
Tak. Podczas pierwszego konfigurowania informacji rozliczeniowych wybierasz kraj, w którym prowadzisz firmę, oraz walutę, w jakiej chcesz płacić za usługę. Dostępne formy płatności zależą od wybranego kraju. Kraj i walutę wybieraj uważnie, bo nie można ich później zmienić.
Google Workspace to usługa stworzona od podstaw z myślą
o zmniejszeniu zagrożeń charakterystycznych dla systemów
działających w chmurze. Standardy Google dotyczące wydajności
i niezawodności stosowane są w firmach, szkołach
i instytucjach państwowych na całym świecie.
Rozwiązania technologiczne, rozmiar i elastyczność naszej
infrastruktury zapewniają unikatowe korzyści w kwestii
bezpieczeństwa. Rozbudowana sieć centrów danych Google używa specjalnie
zaprojektowanych serwerów z opracowanym przez nas systemem
operacyjnym, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa
i wydajności. Kontrolujemy całą infrastrukturę sprzętową, dlatego
jesteśmy w stanie szybko reagować na pojawiające się
zagrożenia.
Zatrudniamy specjalistów chroniących dane naszych klientów. Do naszego
zespołu należą czołowi eksperci w dziedzinie zabezpieczeń
komputerowych. Zespół ten, tak samo jak wszyscy inni pracownicy Google,
stale wprowadza innowacje i pracuje nad zwiększeniem
bezpieczeństwa przyszłych rozwiązań – nie tylko dla miliarda naszych
użytkowników, ale i wszystkich firm.
Google ma wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony danych
użytkowników. Chronimy je przed ingerencją z zewnątrz
i zagrożeniami wewnętrznymi. Dodatkowo mocno ograniczamy
wewnętrzny dostęp do danych użytkowników i ściśle go monitorujemy.
Dostępem do tych danych dysponuje wąskie grono naszych pracowników,
którzy podlegają rygorystycznym procedurom uwierzytelniania. Ich
działania są szczegółowo rejestrowane w dziennikach
i analizowane pod kątem przypadków nieuprawnionego dostępu.
Niepowtarzalne połączenie technologii, elastyczności
i kwalifikacji personelu daje klientom pewność, że ich dane
w usługach Google są bezpieczne. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz
Raport na temat zabezpieczeń
w Google Workspace.
Opracowaliśmy pakiet Google Workspace tak, aby był zgodny
z rygorystycznymi standardami dotyczącymi prywatności
i zabezpieczeń, które zostały opracowane na podstawie sprawdzonych
metod obowiązujących w branży. Ułatwia to naszym klientom
spełnienie wymagań wynikających z obowiązujących przepisów.
Podejmujemy wyraźne zobowiązania umowne w zakresie prawa własności
do danych, bezpieczeństwa, przejrzystości działania, odpowiedzialności
i użycia danych.
Zewnętrzne organizacje regularnie przeprowadzają w Google
niezależne audyty. Niezależni audytorzy przyglądają się mechanizmom
kontrolnym stosowanym w naszych centrach danych, infrastrukturze
oraz działalności. Oto przykłady takich audytów i norm:
SOC1™, (SSAE-16/ISAE-3402), SOC2™, SOC3™, ISO27001, ISO 27018:2014
i FedRAMP.
Więcej informacji o naszych certyfikatach znajdziesz w sekcji
Bezpieczeństwo
i zaufanie.
Wiele usług Google Workspace jest również zgodnych z amerykańską ustawą o przenośności
i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (Health
Insurance Portability and Accountability Act, HIPAA).
Google Workspace for Education spełnia wymagania przepisów prawa
i regulacji obowiązujących instytucje edukacyjne.
Google Workspace zapewnia klientom zgodność z amerykańską ustawą o przenośności i odpowiedzialności w ubezpieczeniach zdrowotnych (Health Insurance Portability and Accountability Act, HIPAA), która reguluje zasady zabezpieczania, używania i ujawniania chronionych informacji o stanie zdrowia. Klienci korzystający z Google Workspace, którzy podlegają ustawie HIPAA i chcą przetwarzać oraz przechowywać w tej usłudze chronione informacje zdrowotne, mogą podpisać z Google aneks do umowy o współpracy biznesowej. Dowiedz się więcej o zgodności Google Workspace z ustawą HIPAA.
Odpowiadając na wnioski prawne związane z danymi użytkowników przechowywanymi w usługach Google, bierzemy pod uwagę ochronę prywatności i bezpieczeństwo danych. Po otrzymaniu takiego wniosku weryfikujemy go pod kątem wymogów prawnych i zasad Google. Ogólnie rzecz biorąc, abyśmy ujawnili dane, wniosek musi zostać sporządzony w formie pisemnej na mocy odpowiednich przepisów prawa i podpisany przez upoważnionego urzędnika organu wnioskującego. Jeśli uznamy, że żądanie jest zbyt ogólne, postaramy się je zawęzić. Więcej informacji znajdziesz w Raporcie przejrzystości Google.
Podstawowe dane klientów przesłane do usług Google Workspace lub
w nich utworzone są przechowywane w stanie zaszyfrowanym.
Opisaliśmy to w tym artykule w Centrum pomocy.
Szyfrowanie odbywa się w momencie zapisu danych na dysku
i nie wymaga od klientów podejmowania żadnych działań. Używamy
różnych kluczy szyfrowania, nawet jeśli dane należą do tego samego
klienta. Dane są szyfrowane przy użyciu 128-bitowego (lub silniejszego)
algorytmu AES (Advanced Encryption Standard).
Podstawowe dane usługi Google Workspace są szyfrowane także
podczas transmisji, np. przesyłania ich przez internet między
urządzeniem klienta a serwerami Google lub między centrami danych
Google. Połączenia między Google a urządzeniami klientów są
szyfrowane za pomocą protokołu HTTPS i zasad utajnienia przekazywania (forward secrecy).
Funkcje zabezpieczeń, których wymaga większość klientów, są dostępne
bezpośrednio w Google Workspace. Wersje Business i Enterprise
zapewniają dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zaawansowane funkcje kontroli Dysku i zarządzanie
kluczami bezpieczeństwa, dostępne dla rozwiązań o dowolnej
skali. We wszystkich wersjach Google Workspace administratorzy
mają dostęp do konsoli administracyjnej i pełną kontrolę nad
aplikacjami oraz konfiguracją systemu z poziomu jednego panelu –
niezależnie od wielkości organizacji.
Administratorzy mogą od początku korzystać z zaawansowanych
narzędzi, takich jak funkcje uwierzytelniania (weryfikacja dwuetapowa
lub logowanie jednokrotne) oraz zasady zabezpieczeń poczty e-mail
(wymuszanie użycia protokołu TLS bądź funkcje IRM i DLP), które
można skonfigurować za pomocą kilku kliknięć.
Dla klientów wymagających dodatkowych zabezpieczeń utworzyliśmy
platformę handlową, która umożliwia kontakt
z partnerami oferującymi produkty rozszerzające zakres naszej
oferty.
Tak. Z usług Google korzysta bardzo dużo klientów w Europie. Na podstawie określonych zobowiązań umownych Google umożliwia klientom spełnienie wymagań związanych z ochroną danych zgodnie z przepisami Unii Europejskiej oraz wytycznymi Grupy Roboczej art. 29. Oferujemy klientom z UE standardowe klauzule umowne oraz Aneks o przetwarzaniu danych. Pakiet Google Workspace został również oceniony jako spełniający wymagania w zakresie przetwarzania informacji urzędowych (w tym poufnych) zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w administracji brytyjskiej.
Tak, możesz zabrać ze sobą istniejące e-maile, kontakty i kalendarze. Możesz przenieść dane swoje i członków zespołu albo pozwolić im zrobić to samodzielnie. Google Workspace obejmuje narzędzia do migracji danych z różnych systemów poczty e-mail, takich jak Microsoft® Exchange, Outlook®, Microsoft Office 365™ czy IBM® Notes®. Więcej informacji na temat dostępnych narzędzi do migracji danych do Google Workspace znajdziesz w artykule Migracja danych organizacji do Google Workspace.
Poczta e-mail będzie działać jak dotychczas. Aby korzystać z Gmaila w Google Workspace, musisz skonfigurować domenę (rekordy MX), by poczta była przekierowywana na serwery pocztowe Google. Przypomina to rejestrowanie nowego adresu zamieszkania w urzędzie pocztowym, by listy były dostarczane do nowego miejsca. Gdy rekordy MX zostaną zaktualizowane (trwa to do 72 godzin), e-maile będziesz otrzymywać i wysyłać z konta Google Workspace. Do tego czasu e-mailami będziesz zarządzać w starym systemie pocztowym.
Nie, przeniesienie nie będzie miało wpływu na Twoją obecną stronę internetową. Skonfigurowanie Google Workspace nie wymaga żadnych zmian ze strony obecnego dostawcy usług hostingowych. Google Workspace nie jest dostawcą usług hostingowych, jednak możesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach hostingowych Google za pośrednictwem Google Cloud Platform.
Aby korzystać z Google Workspace, potrzebujesz domeny. Nazwa domeny to tekst widoczny po ciągu znaków www. w adresie URL Twojej witryny. Jeśli masz już domenę, podaj jej nazwę podczas rejestracji w Google Workspace (pojawi się prośba o zweryfikowanie własności domeny). Jeśli nie masz domeny lub chcesz korzystać w Google Workspace z innej domeny, możesz ją kupić od Google (o ile wybrana nazwa jest wolna).
Tak, możesz współpracować z partnerem Google Workspace. Są to doświadczone firmy
świadczące usługi IT, które pomogą Ci w przeprowadzeniu oceny,
dostosowaniu i wdrożeniu Google Workspace lub
w przeprowadzeniu migracji. Firmy te świadczą też usługi
szkoleniowe i usługi zarządzania danymi oraz zapewniają pomoc
techniczną. Jeśli masz pytania na temat konfigurowania
Google Workspace, skontaktuj się z zespołem pomocy tej usługi. Pomoc jest dostępna przez
całą dobę, 7 dni w tygodniu.
W witrynie
poświęconej konfiguracji znajdziesz informacje o konfiguracji,
szablony wiadomości oraz zasoby związane z wdrażaniem
i zarządzaniem zmianami.
Tak, możesz kontrolować ustawienia urządzeń mobilnych w organizacji bez konieczności używania serwera w siedzibie firmy – umożliwia to konsola administracyjna Google. Zarządzanie urządzeniami mobilnymi pozwala egzekwować stosowanie zasad na urządzeniach mobilnych używanych w organizacji i wykonywać na nich określone czynności, takie jak zdalne wymazywanie pamięci urządzeń mobilnych.
Jeśli Twoja organizacja kupi nową nazwę domeny lub prowadzi działalność, korzystając z wielu domen, możesz dodać do swojego konta wszystkie domeny bez dodatkowych kosztów. Użytkownicy mogą mieć tożsamość w więcej niż jednej domenie, nadal korzystając z usług w ramach pojedynczej organizacji. Wszystkimi domenami możesz zarządzać w tej samej konsoli administracyjnej. Dodaj domenę jako oddzielną domenę lub alias domeny w zależności od tego, jak planujesz z niej korzystać.
Tak. Bez względu na wielkość organizacji zalecamy rozdzielenie obowiązków związanych z zarządzaniem użytkownikami i usługami między kilku zaufanych użytkowników. Użytkownikowi można przydzielić uprawnienia administracyjne, przypisując mu jedną z dostępnych ról administratora. Gdy przypiszesz użytkownikowi taką rolę, uzyska on dostęp do konsoli administracyjnej. Użytkownik może otrzymać uprawnienia superadministratora, co pozwala wykonywać wszystkie działania w konsoli administracyjnej. Inna możliwość to przypisanie roli, która udostępnia administratorowi ograniczony zakres uprawnień, takich jak tworzenie grup, zarządzanie ustawieniami usług lub resetowanie hasła użytkownika.
Początkowo większość usług jest włączona dla wszystkich użytkowników. W konsoli administracyjnej można jednak wyłączyć usługi, z których użytkownicy nie powinni korzystać, lub dostosować sposób ich działania. Można wprowadzić identyczne ustawienia dla wszystkich użytkowników lub stosować różne zasady dla różnych użytkowników. Możesz na przykład włączyć Meet tylko dla zespołu pomocy lub zezwolić tylko działowi marketingu na udostępnianie publicznych Witryn Google.